INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest wspaniałą alternatywą makijażu ułatwiającą codzienne życie. Dzięki niemu możemy zredukować takie niedoskonałości jak np. asymetrię, zupełny brak brwi lub czerwieni wargowej. Możemy również podkreślić kontur oczu lub dowolnie skorygować kształt na życzenie klienta. Makijaż permanentny to wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub uprawiających sporty wodne. Metoda ta doskonale sprawdza się również przy podkreśleniu rysów twarzy osób po chemioterapii.

Kilka niezbędnych informacji, które według nas odpowiedzą na wszelkie nurtujące Was pytania dotyczące makijażu permanentnego.

Co to jest makijaż permanentny?

Na rynku istnieje wiele metod i technik wykonywania makijażu permanentnego, wszystkie polegają na podskórnej iniekcji pigmentu przy pomocy cieniutkich igieł. Kosmetolog dopasowuje indywidualnie makijaż do typu urody oraz naturalnego kolorytu skóry.
 

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny wykonywany na oku polega na zrobieniu kresek na górnej lub dolnej powiece. Możliwe jest wybranie jakiegokolwiek koloru, jednak najczęściej wybierany jest kolor czarny, który jest uniwersalny. Zabieg zaczynamy nakładając krem znieczulający na powieki, po jego zmyciu rysowana jest próbna kreska, która zostanie zaakceptowana przez klientkę. Kreska może zostać wykonana na linii rzęs, uzyskamy dzięki temu efekt zagęszczenia rzęs lub możemy wykonać tzw.: „Kocie oko”. Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu, lingerystka przystępuje do zabiegu. Makijaż permanentny oka jest dość bolesny, po zabiegu oczy mogą być zaczerwienione oraz podpuchnięte.

Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, wykonujemy go dwiema metodami, klasyczną. Jest to metoda tzw. cienia, w której na całym łuku brwiowym umieszcza się równomiernie podskórnie pigment. Drugą metodą jest metoda tzw. Włosa. Polega ona na wyrysowaniu pod kątem włosów, tworzących zarys łuku brwiowego. Metoda włosa jest najbardziej naturalna, jednak efekt tego makijażu utrzymuje się nieco krócej, do dwóch lat.
 

Makijaż permanentny ust

Wykonanie makijażu permanentnego ust rozpoczyna się podobnie jak w przypadku makijażu oka, rysowany jest kontur oraz dobierany jest odpowiedni pigment i kształt. Następnie podawane jest znieczulenie w formie kremu lub znieczulenie stomatologiczne. W dalszej kolejności wprowadzamy pigment pod warstwę naskórkową przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Makijaż ten pozwala na optyczne powiększenie ust, nadanie im właściwej barwy oraz wykonanie korekty przebawień. Usta po zabiegu są opuchnięte przez kilka dni. Po upływie 3-4 dni skóra ulega złuszczeniu. Aby zapobiegać spuchnięciu warg, można zastosować wazelinę lub maści z witaminą A i E.

Zalecenia przed zabiegiem:

 • w przypadku makijażu permanentnego oczu przed zabiegiem zalecamy stosować np. homeopatyczne kapsułki z arniki. Jeśli masz wrażliwe oczy, skłonne do powstawania opuchlizny koniecznie powiedz o tym osobie, która będzie wykonywała zabieg. Niewskazane jest przed zabiegiem przyjmowanie aspiryny oraz paracetamolu, które mogą powodować powstawanie małych zasinień na powiece,
 •  przed makijażem permanentnym ust zaleca się przez 3 dni przed zabiegiem przyjmować 2 razy na dobę preparat antywirusowy Heviran 800. Skóra przed zabiegiem makijażu permanentnego powinna być czysta i pozbawiona resztek make-upu. 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

 

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg makijażu permanentnego oczu trwa do kilkudziesięciu minut, wszystko zależy od pożądanego efektu kreski, który pragniemy uzyskać. Wykonanie makijażu permanentnego ust trwa do około 1 godziny i 30 minut, ponieważ iniekcja pigmentu pod skórę wymaga skrupulatności i ogromnej precyzji. Makijaż permanentny brwi trwa około godziny.

Wskazania po zabiegowe:
Po wykonanym makijażu permanentnym przez okres 7 dni należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentacji. Przez co najmniej 10 dni należy unikać długotrwałego kontaktu z wodą, oraz nie powinno stosować się mydła i kosmetyków, które nie zostały zalecone przez kosmetologa.
Nie wolno trzeć ani dotykać miejsc iniekcji. Przez pełne dwa tygodnie nie należy korzystać z sauny oraz nie wolno się opalać. Nie należy zdrapywać powstałych strupków.
Po 3-4 tygodniach od zabiegu należy udać się na kolejny zabieg dopigmentowujący, który utrwali kolor. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:

 • infekcja,
 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • łuszczyca,
 •  przyjmowanie leków sterydowych,
 • WZW,
 • HIV,
 • opryszczka,
 • przebyte choroby gałki ocznej,
 • tendencje do stanów zapalnych spojówki.

 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat. Trwałość zależy od metody wykonywania zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji klienta. W wyniku naturalnego procesu wyłuszczania, po okresie kilku lat pigment znika.
 

Makijaż permanentny – Kórnik, Śrem i Środa Wielkopolska

Zapraszamy na zabieg makijażu permanentnego do naszego Instytutu Zdrowia i Urody Sephia Spa w Kórniku – Bninie. Dzięki doskonałej lokalizacji z powodzeniem dojedziesz do nas z takich miejscowości jak Śrem, Środa Wielkopolska czy Poznań.