INSTYTUT ZDROWIA I URODY
  • 0

Usuwanie cellulitu

W ofercie Instytutu Zdrowia i Urody Sephia znajdziecie Państwo szereg terapii dedykowanych niedoskonałościom skóry ciała, takich jak cellulit, tkanka tłuszczowa, blizny, rozstępy, popękane naczynka, utrata jedności czy nadmierne owłosienie. W zaledwie kilku krokach możemy sprawić, że pokazanie swego ciała będzie przyjemnością, a krępujące przypadłości znikną, poprawiając tym samym samopoczucie i pewność siebie. Oferujemy pakiety zabiegowe, dobierane indywidualnie po wcześniejszej diagnostyce skóry ciała i sylwetki. Pracujemy na nowoczesnych technologiach i  renomowanych urządzeniach, które w krótkim czasie likwidują wszelkie niedoskonałości skórne. Wśród oferowanych technologii polecamy szczególnie: kriolipozę i falę radiową Coaxmed oraz falę uderzeniową StorzMedical.

Sezon na redukcje tkanki tłuszczowej i cellulitu trwa niezmiennie, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam rożne możliwości pozbycia się niechcianych przypadłości zanim wiosna zapuka do drzwi i koniecznym będzie pokazanie nieco większych partii ciała. Skuteczną terapię miejscowej otyłości, oraz modelowania sylwetki w partiach szczególnie trudnych zapewniają zabiegi COAXMED. Znajduje tu zastosowanie terapia łączona: synergia kriolipolizy, fali radiowej połączonej z ultradźwiękami oraz endermomasażu.

Procedurę zabiegową rozpoczynamy od sonotermolizy, czyli połączenia technologii wysokiej klasy fali radiowej z kawitacją ultradźwiękową. Podczas tej fazy zabiegu ultradźwięki wprawiają w ruch komórki tłuszczowe, co prowadzi do uszkodzenia ich błon komórkowych. Tłuszcz z uszkodzonych adipocytów, zostaje odprowadzony do wątroby, skąd w procesie metabolicznym zostaje wydalony. Jednocześnie za sprawą fali radiowej o niskiej częstotliwości, następuje proces lipolizy na poziomie komórkowym. Dochodzi do zwiększenia cyrkulacji krwi i limfy. Fala radiowa prowadzi do ujędrnienia struktur skóry właściwej, mobilizuje struktury białkowe, kolagenu i elastyny do regeneracji. Tę procedurę wykonujemy w odstępach 10-14 dniowych, w seriach od 3 do 5 zabiegów.

Programy redukcji tkanki tłuszczowej to zabiegi KRIO LIPO ICE. Technologia ta jest trwałą, niechirurgiczną alternatywą do liposukcji, wykorzystującą niską temperaturę do procesu apoptozy, czyli kontrolowanej „śmierci” komórek tłuszczowych. Dzięki aplikacji intensywnego zimna, zawartość adipocytów ulega krystalizacji, rośnie ich objętość, po czym komórki tłuszczowe ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. Organizm wykazuje z obrębie zabiegowym reakcje zapalne, powodujące naturalne pozbywanie uszkodzonych adipocytów z organizmu. Redukcja tkanki tłuszczowej jest trwała i nieodwracalna. Zabiegi mogą być wykonywane nie częściej niż raz na 4 tygodnie, w obrębie danego obszaru zabiegowego. Zabiegi COAX MED są intensywne, ale bezpieczne (posiadają certyfikaty medyczne) Nie wymagają długich rekonwalestencji, po zabiegu można wrócić do codziennego życia.

 

Fala uderzeniowa Storz Medical

to urządzenie redukujące cellulit w 100%. Siła jaką dysponuje fala uderzeniowa niweluje cellulit i miejscową otyłość. Możemy intensywnie działać na cellulit zwłókniały nawet III i IV stopnia. Efekty są widoczne i wyczuwalne, a także mierzalne, już po 3 do 6 sesji, czyli w ciągu 2 do 4 tygodni. Fale akustyczne mają zastosowanie w medycynie od lat 80, gdy zaczęto rozbijać przy ich pomocy kamienie nerkowe, natomiast od lat 90 stosuje się je w leczeniu schorzeń ścięgien i mięśni. W chwili wprowadzenia ich do ciała, fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.

Rezultaty pozabiegowe:

• skóra staje się wygładzona i odmłodzona, • tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, • tkanka łączna napina się, dzięki czemu komórki tłuszczowe są zatrzymywane w warstwie podskórnej, • obwód części ciała poddanych zabiegom ulega zmniejszeniu.

Wskazania do stosowania STORZ MEDICAL :

• modelowanie sylwetki • zwalczanie cellulitu • wygładzanie blizn i zmarszczek • poprawa elastyczności skóry • poprawa jędrności tkanki łącznej • redukcja rozstępów np. po przebytej ciąży • wyrównywanie nierówności po przebytej liposukcji.