INSTYTUT ZDROWIA I URODY
  • 0

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem to szybka i skuteczna metoda usuwania owłosienia. Polega ona na nakładaniu wosku na dane miejsce, a następnie wyrwaniu włoska z cebulką. Dzięki temu skóra pozostaje gładka nawet do 5 tygodni. Depilacja przeprowadzana jest na całym ciele. Zabieg można wykonać w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Sprawdź, na czym on polega i jakich efektów możesz oczekiwać.

Jak przebiega depilacja woskiem?

Przed zabiegiem podgrzewamy wosk aż do osiągnięcia jego półpłynnej postaci. Sama depilacja woskiem polega na nałożeniu go skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po nałożeniu na skórę wosk zasycha i przykleja się do włosków. Wówczas szybkim ruchem zrywamy go, usuwając włoski wraz z cebulkami.

 

Efekty zabiegu

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu – skóra staje się niezwykle gładka. Stan ten utrzymuje się przez 3-4 tygodnie, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosków. Z każdym zabiegiem stają się one cieńsze i delikatniejsze. Dzięki temu z czasem zabiegi można wykonywać coraz rzadziej, są one również mniej bolesne.

Wykonujemy różne warianty zabiegu – u nas możesz poddać się depilacji całych nóg lub tylko łydek czy ud, a także nóg i bikini. Jeśli chodzi o ręce, depilujemy całość lub tylko przedramiona. Usuwamy też włoski z pleców (z tego zabiegu korzystają głównie panowie) oraz pach.

Depilacja woskiem obejmująca tzw. bikini głębokie, zwana jest również depilacją brazylijską. Polega na usunięciu włosów z okolic łona, warg sromowych, pośladków oraz okolic odbytu. Depilacja okolic bikini może kończyć się też na linii majtek, co stanowi wersję klasyczną.

Depilacja woskiem w naszym gabinecie wykonywana jest też we wrażliwych okolicach twarzy. W naszym gabinecie pozbędziesz się wąsika, włosów z brody oraz baków.

 

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Aby depilacja woskiem przebiegła poprawnie, należy właściwie się przygotować. Należy zadbać o długość włosków – muszą mieć one długość od 0,5 cm do 1 cm. Taką długość osiągają one po około 14 dniach od ostatniego golenia. Z kolei jeśli Twoje włoski są dłuższe, można je przyciąć za pomocą nożyczek. Przed depilacją warto zadbać też o kondycję skóry systematycznie ją nawilżając. Pozwala to na minimalizację podrażnień i zaczerwienień. Przed depilacją woskiem warto wykonać peeling, który usunie martwy naskórek i uniesie delikatnie włoski.

 

Czego nie robić przed depilacją woskiem?

Nie smaruj skóry kremem, balsamem ani olejkami, ponieważ utrudnią one przyleganie wosku do włosków. Bezpośrednio przed depilacją zrezygnuj również z sauny i solarium.

 

Przeciwwskazania do depilacji

Depilacja woskiem nie jest wskazana w przypadku występowania żylaków, popękanych naczynek, stanów zapalnych skóry lub ropnych skóry i zapalenia mieszków włosowych. Przeciwwskazaniem może być także podrażniona skóra, zdarty naskórek czy ranki. Zabiegu nie wykonujemy też w wypadku alergii na wosk.

 

Gdzie możesz skorzystać z usługi depilacji woskiem?

Nasz gabinet mieści się w Kórniku, dlatego nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do jego mieszkańców oraz okolicznych miejscowości. Zapraszamy również osoby ze Śremu, Środy Wielkopolskiej oraz Poznania.

0