INSTYTUT ZDROWIA I URODY
  • 0

pielegnacja-dloni-i-stop-sephia-spa

Pedicure

Pedicure to zabieg obejmujący malowanie paznokci oraz pielęgnację skóry stóp. W naszym gabinecie wykonujemy pedicure klasyczny, w którym usuwamy skórki wokół paznokci i malujemy je wybranym przez Ciebie kolorem oraz pedicure z użyciem frezarki. W drugim przypadku obumarły naskórek wokół paznokcia oraz na stopach usuwamy za pomocą frezarki, co spowalnia jego ponowny wzrost. Podczas każdego typu manicure możesz zdecydować się na malowanie zwykłym lakierem lub lakierem hybrydowym. Wykonujemy również malowanie paznokci u stóp typu french.

Jak przebiega pedicure?

Pedicure klasyczny, jak i pedicure z użyciem frezarki poprzedza ocena stanu paznokci i stóp. Następnie nakładamy na stopy preparaty zmiękczające, skracamy płytkę paznokcia, po czym usuwamy martwy naskórek otaczający paznokieć i wał paznokcia (w zależności od zabiegu za pomocą frezarki lub tarki). Podczas zabiegu wykonujemy również peeling, nakładamy także odżywczy balsam. Kolejne kroki to odtłuszczenie płytki paznokcia i pokrycie je lakierem zwykłym lub hybrydowym.

 

Efekty pedicure klasycznego lub z użyciem frezarki

Pedicure w każdym wydaniu sprawia, że stopy są wygładzone i zdrowe. Zostają z nich usunięte odciski, modzele, nagniotki i nadmiar zrogowaciałego naskórka. Ponadto zabieg ten minimalizuje problem z pękającą skórą na piętach.

 

Jak przygotować się do zabiegu pedicure?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Na miejscu wykonujemy kąpiel stóp.

 

Przeciwwskazania do pedicure

Zabieg pedicure (klasyczny oraz pedicure z użyciem frezarki) nie może zostać wykonany w wypadku grzybicy stóp, stanów zapalnych, ropnych oraz alergicznych drożdżycy, świeżych blizn, pęknięć naskórka między palcami, ran, brodawek.

 

Usługa pedicure dla klientek zamieszkujących Kórnik, Śrem, Środę Wielkopolską i Poznań

Salon Sephia mieści się w Kórniku, dlatego do skorzystania z usługi pedicure klasycznego oraz pedicure z użyciem frezarki zapraszamy przede wszystkim osoby zamieszkujące te właśnie okolice.

0