INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

zabiegi kwasem hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym – Sephia Spa

Wykorzystywanie w medycynie estetycznej preparatów na bazie kwasu hialuronowego umożliwia głębokie oddziaływanie na tkankę skóry. Uzupełnienie kwasu, który naturalnie występuje w ciele, pozwala zahamować procesy starzenia i stymuluję skórę do regeneracji. Kwas hialuronowy odpowiada za elastyczność, młodzieńczą sprężystość i dogłębne nawilżenie skóry. A to wszystko po praktycznie bezbolesnym zabiegu.

W instytucie Sephia Spa Kórnik wykorzystujemy kwas hialuronowy do walki z ze zmarszczkami i dla poprawy naturalnej kondycji skóry.

Do kontaktu z naszymi specjalistami zachęcamy przede wszystkim osoby z okolicznych miast – Poznań, Śrem i Środa Wielkopolska.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to sposób na niechirurgiczny lifting skóry. Sam zabieg jest bardzo prosty i praktycznie bezbolesny. Igły wykorzystywane w zastrzykach z preparatu są bardzo drobne, a skóra zostaje wcześniej dodatkowo znieczulona.

Cały proces polega na wstrzyknięciu w skórę preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Sama mieszanka ma postać żelu. A zastrzyk nie pozostawia żadnych widocznych zmian czy grudek i wchłaniając się w tkankę, umożliwia jej nawilżenie. W ten bezpośredni sposób możliwe jest uzupełnienie kwasu w miejscach, w których zaczyna brakować tego naturalnego czynnika odpowiadającego za zdrowy wygląd skóry. Głównie ze względu na proces jej starzenia się, w którego trakcie kwas hialuronowy przestaje być już naturalnie produkowany.

Zabieg poprzedzony jest dokładną konsultacją, badaniem i wywiadem. To niezwykle istotne etapy, które pozwalają na wybór najlepszej metody działania i odpowiedniego preparatu. Głównie na podstawie potrzeb i oczekiwanych efektów, a także stanu skóry i jakichkolwiek przeciwwskazań. Jeśli mamy już konkretny plan działania i wybrane miejsce wymagające stymulacji, zastrzyki wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy, a rekonwalescencja i powrót do całkowitego zdrowia będzie jeszcze krótszy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – efekty

Zabieg wypełniania kwasem umożliwia realną redukcją zmarszczek i zmian na skórze spowodowanych wiekiem. Kwas hialuronowy wygładza skórę i nadaję jej elastyczności, dlatego zabieg ten polecamy w szczególności:

 • Na bruzdę nosowo-wargową,
 • Przeciw zmarszczkom palacza,
 • Dla korekty i modelowaniu ust (podniesienie kącików ust).

Kwas hialuronowy wiąże w skórze wodę. Odpowiada za jej dogłębne i naturalne nawilżenie, a co za tym idzie również sam wygląd. Dzięki likwidacji niedoborów wynikających ze starzenia się skóry poprawiona zostaje jej objętość. Tam, gdzie wcześniej pojawiło się zwiotczenie, czyli w obszarze zmarszczek i bruzd.

Są to zabiegi, które umożliwiają modelowanie konturu twarzy czy miejsc, które straciły swoją elastyczność. Wprowadzony preparat pozostaje w tkance przez długie dni. W tym czasie powoli wchłania się do organizmu i umożliwia silną stymulację skóry.

Kwas hialuronowy pozwala na:

 • Przywrócenie sprężystości skóry,
 • Poprawę jej nawilżenia i jędrności,
 • Redukcję zmarszczek i bruzd,
 • Spłycenie blizn i ubytków w skórze,
 • Poprawę konturu i modelowanie rysów,
 • Ogólny efekt odmłodzenia.

Efekty utrzymują się od 6 do nawet 12 miesięcy. Jednak bezpośredni wpływ na to ma indywidualny charakter skóry, jej stan przed zabiegiem, wykorzystany preparat, a także tryb życia po zabiegu. Oczywiście możliwe jest jego powtórzenie i uzyskanie jeszcze lepszych efektów działania kwasu. Powtórna przebudowa i stymulacja pozwala im na znacznie dłuższe utrzymywanie się na skórze.

Po zabiegu możliwe jest występowanie zaczerwienienia lub opuchlizny. Jednak wszelkie krwiaki czy bolesność powinny ustępować w ciągu kilku dni. Dlatego zastrzyki nie pozostawiają po sobie żadnego nieestetycznego śladu.

Kiedy można skorzystać z kwasu hialuronowego?

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort w trakcie zabiegu oraz po nim przeprowadzamy bardzo dokładne badania i konsultacje, które mają na celu zminimalizować jakiekolwiek istniejące ryzyko, a także wybrać najlepszy sposób działania. W zależności od potrzeb samej skóry i efektów, jakie pragniemy uzyskać, wybór może paść na inny preparat czy inną technikę wykorzystaną w trakcie zabiegu.

Dla najlepszych efektów i dla bezpieczeństwa pamiętajmy o:

 • Nadwrażliwościach i uczuleniach,
 • Chorobach autoimmunologicznych,
 • Skłonności skóry do tworzenia się blizn,
 • Zakażeniach skóry,
 • Aktywnej opryszczce,
 • Ciąży i karmieniu piersią,
 • Wcześniejszych zabiegach,
 • Oraz wszelkich chorobach, o które zapytamy w trakcie indywidualnych konsultacji.

Szczegółowy wywiad pozwala wykorzystać pełne spektrum działania, jakie ma kwas hialuronowy na naszą skórę. To gwarancja satysfakcjonujących efektów zabiegu, a przy tym szybkiego powrotu do pełni zdrowia.

Po zabiegu korzystajmy z dodatkowego kremu kojącego i filtrów przeciwsłonecznych. Chrońmy obszar poddany zabiegowi przed nadmiernym podrażnieniem, a efekty utrzymają się jeszcze dłużej i będą jeszcze lepiej widoczne.

Sephia Spa – zabiegi kwasem hialuronowym w Kórniku

Sephia Spa Kórnik to instytut, w którym zajmujemy się w szczególności redukcją zmarszczek okolic ust i nosa. Dzięki sprawdzonym i nowoczesnym technikom oraz bogatym w kwas hialuronowy preparatom wykorzystywanym w trakcie zabiegów wygładzamy skórę i hamujemy najbardziej nieestetyczne efekty jej starzenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty zabiegów medycyny estetycznej. W szczególności mieszkańców Poznania, Śremu czy Środy Wielkopolskiej. Największych miast, które znajdują się w najbliższej okolicy Kórnika i naszego instytutu.

Pełną listę naszych zabiegów i ich cen znajdziesz – tutaj.

0