INSTYTUT ZDROWIA I URODY
  • 0

Masaże – Sephia Spa

Masaże mają działanie relaksacyjne, zdrowotne oraz regenerujące. Zawsze popularny jest masaż klasyczny całościowy lub częściowy, który pobudza ukrwienie tkanek i przyspiesza regenerację mięśni, zmniejsza dolegliwości bólowe i obniża napięcie fizyczne oraz psychiczne. Masaż relaksacyjny z olejkami eterycznymi służy odprężeniu. Z kolei masaż aromatyczną świecą, nie tylko pomaga się zrelaksować, ale i poprawia kondycję skóry. Masaże twarzy, dekoltu, głowy, szyi mają z kolei dodatkowe działanie regeneracyjne. Szczególnie polecany jest masaż z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków Babor. Dla przyszłych mam przygotowaliśmy masaż prenatalny zmniejszający ból i napięcie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Jak przebiega masaż?

 

Masaż klasyczny całościowy/częściowy

Jest to masaż całego ciała lub określonej części ciała. Polega on na naprzemiennym głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu i oklepywaniu w odpowiednich sekwencjach.

 

Masaż relaksacyjny z olejkami eterycznymi

Podczas zabiegu masażysta wykonuje odprężające ruchy na całym ciele pacjenta. Wykorzystuje ciepłe oleje, które czynią ruch przyjemniejszym. Mieszankę olejów dobieramy zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta.

 

Masaż relaksacyjny aromatyczną świecą

Podczas masażu rozpalona zostaje specjalna świeca. Zawiera ona odżywcze oleje doskonale wpływające na skórę. Masażysta delikatnie rozlewa na skórze pacjenta płynny wosk o przyjemnej konsystencji i temperaturze, który pozostawia na skórze wygładzającą powłokę. Masaż ten opiera się na technikach relaksacyjnych.

 

Masaż relaksacyjny karku, twarzy i głowy

Masaże tego typu bazują na ruchach głaszczących, rozcierających, ugniatających, okupujących i modelujących. Masowane są policzki, nos, mięsień okrężny ust, oka, a także czoło, skronie, szyja i dekolt. Podczas zabiegu wykorzystujemy profesjonalne preparaty kosmetyczne.

 

Masaż twarzy, szyi i dekoltu z kosmetykami Babor

Masaże okolic twarzy wykonywane są delikatnymi i płynnymi ruchami bez naciągania skóry. Kierujemy się ku górze i na boki. Podstawowe ruchy to głaskanie, ugniatanie, uciskanie i delikatne oklepywanie. W zabiegach wykorzystujemy profesjonalne kosmetyki Babor. Możesz wybrać wersję podstawową, zdecydować się na dodatkowy peeling, masaż z peelingiem i ampułką Babor bądź pełną wersję, czyli masaż, peeling, maseczkę i ampułkę Babor.

 

Masaż prenatalny

Masaż prenatalny znany jest też jako masaż ciążowy. Podczas zabiegu kobieta siedzi lub leży na boku. Masażysta wykonuje delikatne ruchy, czyli głównie głaskanie i ugniatanie na całym ciele, wykorzystując kosmetyki bezpieczne dla kobiet w ciąży.

 

Efekty zabiegu

Masaż klasyczny wpływa na kondycję całego ciała, poprawiając stan tkanek i mięśni oraz zmniejszając ból. Masaż relaksacyjny pozwala na pozbycie się napięcia i stresu, a dzięki wykorzystaniu specjalnych preparatów wygładza oraz ujędrnia skórę. Masaże twarzy, szyi i dekoltu przywracają skórze witalność i sprężystość. Z kolei masaż prenatalny zmniejsza dolegliwości bólowe czy obrzęki w ciąży.

 

Jak przygotować się do masaży?

Około 1,5 godziny przed masażem warto zrezygnować z ciężkich posiłków. Dobrze jest również wziąć prysznic w krótkim czasie przed poddaniem się masażowi. Przed samym zabiegiem należy zdjąć biżuterię.

 

Przeciwwskazania do masażu

W przypadku masażu klasycznego i masażu relaksacyjnego przeciwwskazaniami są ciąża, menstruacja, nadciśnienie, żylaki i stany zapalne żył, zmiany skórne i krwiaki. Masaż twarzy jest wykluczony, gdy pacjent zmaga się ze stanami ropnymi, zapalnymi oraz ranami. Zaś masaż prenatalny nie powinien być wykonywany, gdy przez całą ciążę występują krwawienia, pacjentka przyjmuje leki na podtrzymanie ciąży, a także w pierwszym trymestrze i w ostatnich tygodniach.

 

Masaże dla klientek z Kórnika, Śremu, Środy Wielkopolskiej i Poznania

Salon Sephia Spa mieści się w Kórniku, dlatego do skorzystania z masażu, m.in. z wykorzystaniem kosmetyków Babor, zapraszamy przede wszystkim osoby zamieszkujące te właśnie okolice.

0