INSTYTUT ZDROWIA I URODY
  • 0

Medycyna – dietetyka

Jedną z dziedzin, która zajmujemy się w naszym gabinecie w Kórniku jest dietetyka. Udzielamy klientom fachowego wsparcia w dążeniu do prawidłowego, zbilansowanego odżywiania oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Dbamy również o edukację żywieniową. W Sephia Spa pierwszym krokiem do poprawnego żywienia jest konsultacja dietetyczna, podczas której przeprowadzamy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Następnie możesz umówić się na wizytę kontrolną. Możesz też zdecydować się na ułożenie diety przez naszego dietetyka. Jadłospis będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych oraz preferencji żywieniowych.

 

Dietetyka w Sephia Spa – jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna trwa 60 minut. W tym czasie omawiamy ogólny stan zdrowia klienta, tryb życia jaki prowadzi oraz podejmowany wysiłek fizyczny. Oceniamy także nawyki żywieniowe. To również czas na wykonanie pomiaru ciała przez dietetyka – talii, bioder, brzucha oraz wzrostu. Podczas spotkania przedstawiamy wstępne zalecenia żywieniowe.

Konsultacja dietetyczna – wizyta kontrolna

W dążeniu do uzyskania zdrowia i właściwej sylwetki ważne jest kontrolowanie postępów dietoterapii. Konsultacja dietetyczna służy sprawdzeniu czy dotychczasowy jadłospis jest właściwy. To również czas na omówienie zmian zachodzących w organizmie i wykonanie ponownego pomiaru ciała. W razie potrzeby proponujemy też zmiany w programie dietetycznym. Podczas wizyty kontrolnej u dietetyka możesz przedstawić również swoje wątpliwości dotyczące aktualnego żywienia i ułożenia diety na kolejne dni/tygodnie.

 

Ułożenie diety

Jadłospis układamy zawsze na podstawie danych zebranych podczas wywiadu. Dzięki temu jest on w pełni indywidualny i dopasowany do potrzeb danej osoby. Określamy również czas trwania ustalonego planu żywieniowego.

 

Efekty

Prawidłowe ułożenie diety i trzymanie się indywidualnie dobranego jadłospisu podnosi komfort życia w wielu aspektach. Przede wszystkim pozwala na utrzymanie organizmu w dobrym zdrowiu przez długie lata. Wpływa również na poprawę samopoczucia i daje nam więcej energii w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto wizyta u dietetyka i właściwa dieta w widoczny sposób poprawiają wygląd naszego ciała, pomagając nam schudnąć lub wręcz przeciwnie – w bezpieczny sposób przybrać na wadze.

 

Jak przygotować się do konsultacji dietetycznej?

Warto przygotować dzienniczek żywieniowy, uwzględniający posiłki wraz z godziną ich spożycia. Nie jest to jednak konieczne! Bez dzienniczka konsultacja dietetyczna odbędzie się bez przeszkód. Przed odwiedzeniem dietetyka dobrym pomysłem jest też przygotowanie informacji na temat obecnej i wcześniej podejmowanej aktywności fizycznej, chorób oraz przyjmowanych leków, a także wcześniejszych prób zmian jadłospisu i stylu życia. Wszystkie te informacje ułatwią ocenę sposobu odżywiania i pozwolą na szybsze przygotowanie zaleceń.

 

Wizyta u dietetyka dla klientek z Kórnika, Śremu, Środy Wielkopolskiej i Poznania

Salon Sephia Spa mieści się w Kórniku, dlatego do skorzystania z konsultacji dietetycznej i ułożenia diety (jadłospisu) zapraszamy przede wszystkim osoby zamieszkujące te właśnie okolice.

0