INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

Usuwanie przebarwień - Kórnik, Środa Wielkopolska, Śrem

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia są nieestetycznymi zmianami na skórze, które w efekcie gromadzącego się pigmentu, zmieniają jej kolor. Barwne wykwity okazują się niezwykle uciążliwe, a przy tym trudne to usunięcia. Pojawiają się w efekcie wystawienia skóry na promieniowanie ultrafioletowe, z powodu zaburzeń hormonalnych, zażywania niektórych leków czy nawet spożywania preparatów ziołowych powodujących fotouczulenia.

Najlepszym i najefektywniejszym rozwiązaniem jest usuwanie przebarwień technikami laserowymi. Nowoczesne metody, z których korzystamy, gwarantują natychmiastowe efekty, a przy tym pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegu.

Sephia Spa Kórnik – zajmujemy się laseroterapią i laserowym usuwaniem przebarwień na skórze. Do kontaktu i konsultacji z naszymi specjalistami zapraszamy przede wszystkim osoby z najbliższej nam okolicy – Poznań, Śrem i Środa Wielkopolska.

Laseroterapia w usuwaniu przebarwień

Zabiegi laserami polegają przede wszystkim na usuwaniu zmienionej tkanki. Dzięki selektywnemu działaniu wiązki lasera specjalista dociera dokładnie w miejsce chore lub osłabione. Tkanka zostaje uszkodzona i usunięta. Dzięki temu skóra zostaje zmuszona do regeneracji i zastąpienia miejsc poddanych zabiegowi nową tkanką, która jest całkowicie zdrowa.

W podobny sposób działa laserowe usuwanie przebarwień ze skóry. Energia wiązki wchłaniana jest przez komórki zawierające barwnik. W ten sposób możliwe jest usunięcie każdej zmiany, łącznie z piegami.

Jednak w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz stanu skóry korzystamy z mieszanki różnych technik. W ten sposób efekty są najbardziej satysfakcjonujące, a sam zabieg w pełni bezpieczny.

Laser frakcyjny Emerge Palomar

Wykorzystanie lasera frakcyjnego pozwala zarówno na usuwanie przebarwień, jak i na poprawę funkcjonowania tkanek skóry. Jest to nieinwazyjny zabieg, który oddziałuje na:

 • Usuwanie zmian pigmentacyjnych,
 • Redukcję zmarszczek i bruzd,
 • Odmłodzenie skóry (nieablacyjny resurfacing),
 • Redukcję blizn i rozstępów,
 • Wyrównanie kolorytu i tekstury skóry.

To doraźne działanie pozwala uzyskać zauważalną różnicę niemal po pierwszym zabiegu. Proces nie wymaga dodatkowego znieczulenia i jest całkowicie bezpieczny. Po zabiegu możliwe jest jednak zaczerwienienie i drobne strupki, które utrzymują się do kilku dni po. Sama terapia trwa do maksymalnie godziny, a w zależności od kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów polecamy powtórzenie leczenia w serii 3 do 6 zabiegów.

Laser ND Yag i CPL

Usuwanie przebarwień możliwe jest również za pomocą mieszanki technik – lasera ND Yag oraz lasera CPL. Jest to metoda wykorzystywana szczególnie na skórę całej twarzy, dekoltu, dłoni i szyi. Czyli tych miejsc, które najbardziej narażone są na działanie światła słonecznego i promieni ultrafioletowych, które najczęściej powodują przebarwienia.

Dzięki połączonemu działaniu obu laserów terapia jest jeszcze bardziej efektywna. W tym dla przebarwień naskórkowych stosuje się medyczny laser CPL, a dla redukcji przebarwień głębokich czy punktowych laser ND Yag.

Wiązka działa bardzo wybiórcza i bezpośrednio na tkankę dotkniętą złogami barwnika. Usuwanie przebarwień przebiega dogłębnie, a efekty są niemal natychmiastowe. Dla techniki korzystającej z CPL energia wiązki podgrzewa komórki i niszczy je. Z drugiej strony laser ND Yag jedynie je naświetla, co w efekcie prowadzi do ciemnienia widocznych zmian. Przebarwienia następnie stopniowo się złuszczają.

Powtórzenie zabiegów w serii 2 do 6 razy pozwala na całkowite rozjaśnienie skóry. Cera odzyskuje naturalny wygląd, a przy okazji młodzieńcze nawilżenie. Usuwanie przebarwień równocześnie stymuluje ją do natychmiastowej regeneracji i uzupełnienia celowych uszkodzeń tkanką całkowicie nową.

Usuwanie przebarwień – efekty

Usuwanie przebarwień i efekty laseroterapii zależą przede wszystkim od wybranej metody działania, serii zabiegów, a także indywidualnych cech skóry. Jednak należy liczyć na wyraźne rozjaśnienie naturalnego kolorytu cery. Pozbycie się zarówno przebarwień, zmian skórnych, piegów, jak i blizn czy zmarszczek. Skóra odzyskuje świeższy wygląd i nabiera elastyczności. Mówiąc wprost – wygląda na młodszą.

Kiedy warto usunąć przebarwienia?

Laseroterapia i usuwanie przebarwień polecane jest:

 • Przy zmianach pigmentowych naskórka i skóry właściwej,
 • Przy piegach i przebarwieniach hormonalnych,
 • Przy usuwaniu tatuaży,
 • Oraz nowoczesnym peelingu.

W Sephia Spa dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa pacjentów, dlatego przeprowadzamy bardzo dokładne konsultacje przed zabiegami. To etap, który ma na celu zapewnienie maksymalnego komfortu w trakcie całego procesu i zminimalizowanie jakiegokolwiek ryzyka wynikającego z przeciwwskazań:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Nowotwory i inne choroby,
 • Leki i zioła światłoczułe,
 • Opalenizna i ogólna kondycja skóry,
 • Aktywna opryszczka i wszelkie zapalenia,
 • Infekcje,
 • Epilepsja, cukrzyca i choroby dermatologiczne,
 • Powstawanie blizn.

Dokładny wywiad i badania są niezbędne również ze względu na wybór odpowiednich metod działania, ilości zabiegów czy obszaru poddanego terapii. Dzięki temu etapowi możemy dostosować nasze działania do indywidualnych potrzeb pacjenta i efektów, jakie pragnie uzyskać. W ten sposób uzyskane efekty mogą być najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące.

Sephia Spa Kórnik – zabiegi medycyny estetycznej

Instytut medycyny estetycznej Sephia Spa Kórnik to miejsce, w którym zajmujemy się nie tylko usuwaniem zmian skórnych i przebarwień. To również profesjonalne wsparcie specjalistów w zakresie regeneracji skóry czy redukcji objawów starzenia.

Pełen zakres naszych usług znajdziesz – tutaj.

Zachęcamy do kontaktu mieszkańców okolicznych miast – Poznań, Śrem czy Środa Wielkopolska. Zapewniamy profesjonalne wsparcie lekarza i najnowocześniejsze techniki wykorzystywane w medycynie estetycznej.

0