INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

zabiegi medycyny estetycznej - Środa Wielkopolska, Śrem, Kórnik

Zabiegi medycyny estetycznej – Sephia Spa

Instytut urody Sephia Spa to zawsze najnowocześniejsze zabiegi medycyny estetycznej. To bezpieczeństwo i pewność satysfakcjonujących efektów. Teraz to również szeroki wybór zabiegów, które gwarantują nieprzemijająca młodość i piękno.

Zabiegi medycyny estetyczne łączą w sobie nowe technologie ze sprawdzonymi metodami działania. Dzięki temu efekty potrafią zatrzymać czas, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjentki. Medycyna estetyczna pozwala poprawić niedoskonałości natury i nieestetyczne zmiany na skórze. To techniki, które podnoszą elastyczność tkanki, usuwają zmarszczki czy poprawiają profil i kontur twarzy.

Sephia Spa to instytut działający w Kórniku – z przyjemnością zapraszamy do kontaktu przede wszystkim osoby z okolic Poznania, Śremu czy Środy Wielkopolskiej.

Co oferuje medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to szeroki wybór zabiegów, które pozwalają utrzymać ciało w nienagannej kondycji i to pomimo upływających nieubłaganie lat. Dzięki specjalistycznym rozwiązaniom możliwe jest dogłębne odżywienie tkanek skóry, poprawa jej naturalnego wyglądu czy usuwanie nieestetycznych zmian. To wszystko pozwala na zahamowanie pierwszych oznak starzenia, a nawet na to, żeby odzyskać kilka lat widocznej młodości.

Zabiegi estetyczne gwarantują zauważalne efekty. Poprawa ogólnego stanu skóry, lifting i korekta kształtu, a przy tym również usunięcie zmarszczek, blizn czy przebarwień. A wszystko w zależności od wybranej metody działania, a także indywidualnych cech skóry.

W Sephia Spa skupiamy się na najbardziej efektywnych technikach i sprawdzonych rozwiązaniach, które gwarantują, że zabiegi są w pełni bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne.

Botox

Klasyczny botox pozwala utrzymać skórę w stanie młodzieńczego rozświetlenia. To terapia, która wykorzystuje techniki ostrzykiwania tkanki specjalnie przygotowanym do tego celu preparatem. Za pomocą toksyny botulinowej (botoxem) możliwa jest korekta:

 • Zmarszczek poprzecznych czoła,
 • Zmarszczek powiek,
 • Zmarszczek zwanych lwią bruzdą,
 • Kurzych łapek,
 • Zmarszczek nad górną wargą, tzw. palacza.

Botox polecany jest przede wszystkim na powierzchnię skóry twarzy i szyi, a także dekoltu. W miejsca powstawania zmarszczek mimicznych i na te, które narażone są na najwcześniejsze zmiany spowodowane wiekiem.

Z drugiej strony możliwa jest również poprawa samej pracy mięśni mimicznych, dlatego:

 • Botoks działa na tzw. uśmiech dziąsłowy,
 • Uniesienie kącików ust,
 • Uniesienie brwi.

Medycyna estetyczna i zabiegi botoxem gwarantują trwałe efekty. Iniekcja pozwala na uzyskanie niemal natychmiastowych zmian w postaci bardziej naprężonej i wygładzonej skóry.

Jest to efekt działania toksyny botulinowej, która wykorzystywana w medycynie blokuje neurotransmitery uwalniane z zakończeń nerwowych w skórze. Tym samym tłamsi przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Co w końcu zmniejsza napięcie mięśni, a skóra przestaje być nienaturalnie ściągnięta i zmarszczona. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut.

Zabiegi botoxem wymagają iniekcji, dlatego dla Twojego bezpieczeństwa nie wykonujemy tych zabiegów, gdy:

 • Jesteś w ciąży i karmisz piersią,
 • Możliwa jest nadwrażliwość na jakiekolwiek składniki preparatu,
 • Stwierdzimy zaognione stany zapalne i infekcje na powierzchni zabiegowej,
 • Stwierdzono zespół Lamberta-Eatona,
 • Stosujesz kuracje lekami zwiotczającymi mięśnie i innymi, które mogą być źródłem ryzyka,
 • Chorujesz np. na stwardnienie zanikowe boczne czy miastenię rzekomoporaźną.

Dla bezpieczeństwa i komfortu przeprowadzamy bardzo dokładny wywiad przed samym zabiegiem. To ważne właśnie ze względu na możliwe ryzyko związane z chorobami, przyjmowanymi lekami czy specyficzną sytuacją pacjenta. Ważne także dla wyboru najefektywniejszych metod działania i miejsc na skórze, które warto objąć terapią.

Kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna wykorzystuje również kwas hialuronowy. Ostrzykiwanie tkanki specjalnie przygotowanym preparatem umożliwia silną stymulację skóry do odżywienia i regeneracji. Sam kwas hialuronowy to naturalnie występujący w tkance naszego ciała składnik, który odpowiedzialny jest za produkcję kolagenu czy ochronę przed działaniem wolnych rodników. Umożliwia dogłębne nawilżenie skóry, a jego ubytki powodują zwiotczenie. Dlatego kwas hialuronowy i jego uzupełnienie hamuje naturalny proces starzenia się skóry.

Zabieg kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu preparatu w zmieniony obszar na skórze. Aktywnie wspomagając starzejącą się tkankę w powrocie do naturalnego rytmu działania, w tym produkcji kolagenu i elastyny, umożliwia dogłębne nawilżenie i poprawę jej kondycji. Skóra wraca do swojego młodzieńczego stanu. W efekcie możesz liczyć na:

 • Nawilżenie skóry,
 • Modelowanie, wypełnienie i korektę kształtu czy konturu,
 • Poprawę elastyczności skóry i wygładzenie nieestetycznych zmian (np. zmarszczek i bruzd).

Ze względu na prostotę wykorzystanie tej techniki oraz zauważalne efekty jest to zabieg polecany szczególnie w przypadku pierwszych oznak starzenia się skóry, utraty naturalnej elastyczności czy przy potrzebie spłycenia blizn i zmarszczek. Dla redukcji bruzdy nosowo-wargowej, zmarszczek palacza oraz podniesienia kącików ust.

Sam zabieg trwa około godziny, a pierwsze efekty widoczne są po tygodniu do trzech od pierwotnej iniekcji. Polecamy powtórzenie zabiegu po miesiącu. W tym przypadku efekt jest jeszcze mocniejszy i znacznie trwalszy. A może utrzymywać się do 6 – 12 miesięcy po terapii. W zależności od charakterystycznych i indywidualnych cech, trybu życia czy zastosowanego preparatu.

Nie wykonujemy zabiegów kwasem hialuronowym, gdy:

 • Stwierdzimy nadwrażliwość lub uczulenia,
 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Skłonność do powstawania blizn,
 • Zakażenia i stany zapalne,
 • Aktywną opryszczkę,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Przebyte zabiegi i choroby, które podnoszą istniejące ryzyko.

W Sephia Spa gwarantujemy pełen komfort i bezpieczeństwo. Bardzo skrupulatnie przeprowadzamy wcześniejsze badania i wywiad w trakcie przygotowań do zabiegu. To ważne dla zdrowia pacjentki, ale również dla najbardziej satysfakcjonujących efektów.

Powiększanie ust

Medycyna estetyczna pozwala również na poprawę konturu rysów twarzy czy ust. Chodzi o ich powiększenie, podniesienie czy wyostrzenie. Wszystko to jest możliwe przy wykorzystaniu właśnie kwasu hialuronowego.

Kwas jest wypełniaczem, który nie generuje żadnego ryzyka związanego z powikłaniami. Dzięki wstrzyknięciu pozwala na korektę ust i ich powiększenie. Sam zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a efekt utrzymuje się nawet do roku od pierwotnej terapii.

Zaraz po zabiegu usta mogą być opuchnięte, ale ten stan utrzymuje się zaledwie przez pierwsze kilka dni. Gdy objawy iniekcji ustąpią, usta nabiorą ponętnego kształtu i bardziej charakterystycznego, kobiecego konturu.

Efekty zabiegów medycyny estetycznej

To właśnie szeroko pojęta medycyna estetyczna pozwala poprawić to, co naturze się nie udało. Pozwala zahamować starzenie się, a nawet cofnąć pierwsze oznaki wieku. Dzięki zabiegom możliwe jest odzyskanie młodzieńczego wyglądu.

Zarówno kwas hialuronowy, jak i botox pozwalają przede wszystkim na redukcję zmarszczek i blizn, które pojawiają się wraz z wiekiem w obrębie mięśni mimicznych. Zabiegi, których możesz się poddać, są bardzo proste i nie wymagają szczególnie uciążliwych przygotowań. Gwarantują jednocześnie niemal natychmiast widoczne efekty w postaci wygładzenia skóry, jej naturalnego naprężenia czy redukcji nieestetycznych zmian.

Sephia Spa – medycyna estetyczna

W Sephia Spa zajmujemy się zabiegami z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz botoxu. Jednak w naszej ofercie znajdziesz również szeroki wybór terapii laserowych i innych, których efekty mogą być równie satysfakcjonujące.

Nasza oferta dostępna jest – tutaj.

Działamy w Kórniku, dlatego do kontaktu z naszym instytutem zachęcamy przede wszystkim osoby z okolicznych miast – Poznań, Śrem czy Środa Wielkopolska. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegów, szeroki wybór profesjonalnych terapii, ale i fachowe wsparcie w trakcie rekonwalescencji.

0