INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

Laseroterapia, zabiegi laserem - Śrem, Środa Wielkopolska, Kórnik

Laseroterapia, zabiegi laserem – Sephia Spa

Laser, czyli skupiona wiązka światła, okazuje się wyjątkowo efektywną metodą w stymulacji tkanki skóry do regeneracji. Zabiegi laserem to techniki wykorzystujące selektywne działanie i wysoką energię wiązki w celu niszczenia komórek chorych i nieestetycznych. Takie zabiegi cieszą się rosnącą wciąż popularnością. Umożliwiają pozbycie się brzydkich zmian na skórze, a także stymulują ją do naprawy.

Sephia Spa Kórnik – jesteśmy instytutem, który wykorzystuje najnowocześniejsze urządzenia w laseroterapii skóry całego ciała. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo w trakcie zabiegów i satysfakcjonujące efekty każdego z nich.

Zachęcamy do konsultacji w szczególności osoby z okolicznych, największych miast – Poznań, Śrem i Środa Wielkopolska. Zajmujemy się zabiegami medycyny estetycznej i terapiami odmładzającymi.

Jak działa laseroterapia?

Zabiegi laserem wykorzystują skoncentrowaną wiązkę energii, która w selektywny sposób wypala tkankę. Odpowiednio dobrana wiązka z łatwością przenika poszczególne warstwy skóry i niszczy wszelkie niedoskonałości. A to zmusza tkankę do wzmożonej regeneracji i uzupełnienia uszkodzeń komórkami w pełni zdrowymi.

Laseroterapia gwarantuje uzyskanie długotrwałych efektów. Jednocześnie zabiegi laserem są bardzo bezpieczne dla samej skóry. Wiązka oddziałuje tylko na tkankę, która ma być poddana redukcji. Jednocześnie skóra nie jest poddana dodatkowemu obciążeniu. W efekcie odzyskuje naturalną elastyczność i sprężystość.

W naszym instytucie wykorzystujemy w trakcie zabiegów szereg nowoczesnych rozwiązań. W zależności od zamierzonych efektów terapii czy indywidualnych potrzeb skóry.

Laser frakcyjny Emerge Palomar

Jest to technika wykorzystywana w szczególności do redukcji przebarwień. Laser frakcyjny umożliwia również:

 • Odmłodzenie skóry dzięki nieablacyjnemu resurfacingowi,
 • Redukcję zmarszczek, blizn i zmian skórnych,
 • Usunięcie zmian barwnikowych,
 • Ogólną poprawę jędrności skóry i wyrównanie jej tekstury.

Zabieg laserowy Emerge Palomar nie wymaga dodatkowego znieczulenia. Jest to technika gwarantująca bardzo satysfakcjonujące efekty, a polecana szczególnie na skórę twarzy, szyi, dekoltu i obszarów z rozstępami czy bliznami.

Laser ND Yag

Zabiegi laserem ND Yag stosujemy przede wszystkim dla:

 • Usunięcia małych blizn,
 • Redukcji włókniaków,
 • Rubinków,
 • Brodawek.

W praktyce medycznej korzystamy z nowoczesnego lasera X-LASEPLUS, który gwarantuje jedną z najgłębiej penetrujących wiązek światła. Minimalizuje ryzyko uszkodzenia zdrowej tkanki, a przy tym oferuje szerokie spektrum możliwości wykorzystania. Jednocześnie nowoczesne zabezpieczenia zapewniają pełną ochronę w trakcie zabiegu.

Laser CPL

Zabiegi laserowe CPL polecamy najczęściej na skórę twarzy, dekoltu, szyi i pleców. Jest to technika, która wykorzystuje światło pulsacyjne w leczeniu. Terapia umożliwia zabicie bakterii w stanach zapalnych, redukcję nieestetycznych blizn, a także działa na nadmiernie aktywne gruczoły łojowe.

Wiązka lasera działa bezpośrednio na krosty i zmiany, zabija rozwijające się bakterie, a jednocześnie stymuluje tkankę skóry do dodatkowej regeneracji. W efekcie możliwe jest pozbycie się wielu problemów skórnych, w tym trądziku czy blizn.

Plazma azotowa Intraject

Szczególną metodą jest również plazma azotowa, która wykorzystuje w trakcie zabiegu czwarty stan skupienia materii – plazmę. Dzięki niej możliwe jest dostarczanie wysokiej energii do wybranych tkanek skóry. Podobnie jak inne zabiegi laserem trwale usuwa chore komórki i zmusza skórę do ich nadbudowy tkankami zdrowymi.

Plazma azotowa charakteryzuje się dużą elastycznością swojego działania zarówno w wykorzystanej energii, jak i głębokości oddziaływania. To ciekawa alternatywa, która pozwala na bardzo kompleksowe terapie w obrębie chorej czy zmienionej skóry.

Przebarwienia – laser ND Yag + CPL

Zestawy zabiegów laserowych umożliwiają również pozbycie się uciążliwych przebarwień. Terapie mieszanie z wykorzystaniem lasera ND Yag i CPL polecamy w szczególności na zmiany barwnikowe skóry twarzy, dekoltu, szyi i dłoni. Czyli tych miejsc, które narażone są na zmiany wynikające z oddziaływania promieni słonecznych. To zabiegi laserowe także często wybierane w sytuacji, w której przebarwienia pojawiają się z powodu leków czy zmian hormonalnych.

Zamykanie naczyń krwionośnych i likwidacja rumienia – laser Yag

Zabiegi laserem umożliwiają także zamykanie naczyń krwionośnych czy redukcję rumienia. Dzięki właściwościom wiązki światła następuje szybkie skurczenie się naczyń i zmniejszenie występującego na skórze ciała mikrowylewu. Delikatne oddziaływanie nowoczesnego lasera nie niszczy tkanki, a jedynie prowokuje ją do odpowiedniej reakcji.

To prosty i praktycznie bezbolesny sposób na to, aby pozbyć się bardzo nieestetycznych pęknięć pod skórą, rumieńca czy tzw. pajęczynek, czyli popękanych naczynek krwionośnych.

Zabiegi laserem – efekty

Laseroterapia oferuje bardzo szerokie spektrum działania. Właściwości wybranych laserów zarówno redukują nieestetyczne czy groźne zmiany na skórze, jak i umożliwiają także zmuszenie skóry do natychmiastowej regeneracji. W zależności od wybranej metody i technik możliwe jest:

 • Pozbycie się trądziku,
 • Redukcja zmarszczek, blizn, bruzd i zmian skórnych,
 • Usunięcie pieprzyków, znamion czy przebarwień,
 • Usunięcie brodawek, rubinków i włókniaków,
 • Redukcja rozstępów i cellulitu,
 • Zamknięcie naczyń krwionośnych i likwidacja rumienia.

Zabiegi laserowe gwarantują niemal natychmiastowe efekty, a przy tym pełne bezpieczeństwo. Skóra bardzo szybko wraca do pełni zdrowia, a tkanka zostaje wzmocniona i zmuszona do naprawy. Wszelkie i celowe uszkodzenia wywołane przez laser uzupełniane są zdrowymi komórkami. W efekcie skóra staje się znacznie zdrowsza i ładniejsza.

Kiedy warto skorzystać z laseroterapii?

To właśnie zabiegi laserem są najbezpieczniejszą metodą usuwania zmian na skórze. Dlatego są one polecane, jako pewna alternatywa do zabiegów chirurgicznych, przy usuwaniu brodawek, pieprzyków, przebarwień i blizn. To wtedy laseroterapia zapewnia najlepsze efekty i to bez dodatkowego ryzyka związanego z iniekcją czy ingerencją w ciało.

Jednak nadal należy pamiętać o przeciwskazaniach. Zabiegi laserowe muszą być w pełni bezpieczne i dlatego zwracamy szczególną uwagę na:

 • Nadwrażliwości i uczulenia,
 • Siniaki, powstawanie blizn i gojenie się ran,
 • Choroby zakaźne i infekcje,
 • Stany zapalne,
 • Cukrzycę,
 • Inne zabiegi,
 • Nowotwory,
 • Ciążę,
 • Zażywane leki,
 • A także aktywną opryszczkę czy szereg chorób, które mogą mieć znaczenie dla efektów laseroterapii.

Przed samym zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad i badania, które mają wykluczyć istnienie jakiegokolwiek ryzyka. To jednocześnie okazja do tego, aby wybrać najbardziej efektywną metodą działa. Zabiegi laserem i wybrane do tego urządzenia są dostosowane przede wszystkim do stanu skóry i jej potrzeb. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących efektów leczenia.

Sephia Spa Kórnik – zabiegi laserem medycznym

W instytucie Sephia Spa w Kórniku zajmujemy się nie tylko leczeniem za pomocą laserów. Nasza oferta obejmuje również szeroki wybór zabiegów medycyny estetycznej. A po wszelkie szczegóły i ceny zapraszamy – tutaj.

Działamy w Kórniku, dlatego do kontaktu z naszymi specjalistami zachęcamy przede wszystkim osoby z okolic Poznania, Śremu czy Środy Wielkopolskiej. Gwarantujemy pełen komfort i profesjonalne wsparcie w trakcie zabiegu, ale i w trakcie rekonwalescencji.

0