INSTYTUT ZDROWIA I URODY
 • 0

Usuwanie i redukcja zmarszczek - Śrem, Środa Wielkopolska, Kórnik

Usuwanie zmarszczek – Sephia Spa

Zmarszczki są naturalnym efektem starzenia się skóry. Tkanka przestaje w pewnym momencie produkować elastynę i kolagen, a bez nich tracimy swój naturalny i młodzieńczy wigor. Pojawiają się zmarszczki, a skóra traci elastyczność, co skutkuje utratą pierwotnego konturu twarzy. A wiek zaczyna być na niej widoczny.

Jednak możliwe jest usuwanie zmarszczek i zahamowanie procesu starzenia. Medycyna estetyczna daje nam narzędzia, dzięki którym zmiana widoczna będzie gołym okiem.

W Sephia Spa dbamy o skórę całego ciała. Chronimy ją i pozwalamy się zregenerować. A także usuwamy zmarszczki, wykorzystując do tego najnowsze zdobycze technik medycyny estetycznej.

Nasz instytut działa w Kórniku, dlatego zachęcamy do kontaktu wszystkich chętnych na zabiegi – w szczególności z Poznania, Środy Wielkopolskiej, Śremu i właśnie z Kórnika.

Jak działa usuwanie zmarszczek?

W zależności od rodzaju zabiegu efekty mogą się między sobą różnić. Sposób działania i techniką, którą wykorzystujemy, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych potrzeb i od tego, jakie efekty chcesz uzyskać.

Fotoodmładzanie

Usuwanie zmarszczek możliwe jest przy wykorzystaniu w zabiegu lasera. Metoda fotoodmładzania pozwala w sposób bardzo delikatny zmniejszyć oznaki starzenia się. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest kalibrowane źródło światła pulsacyjnego – CPL, po którym skóra bardzo szybko się regeneruje i nie jest konieczna długa rekonwalescencja. Zabieg fotoodmładzania to terapia wielopłaszczyznowa, co oznacza, że redukcja obejmuje zarówno drobne zmarszczki, jak i piegi, rozszerzone naczynka, przebarwienia, rumień i następstwa fotouszkodzeń.

Terapia laserowa to usuwanie zmarszczek wraz z innymi nieestetycznymi zmianami. Zabieg umożliwia dotarcie w głąb skóry właściwej, co stymuluje ją do produkcji kolagenu. Dzięki niemu poprawiona zostaje ogólna kondycja skóry, jej gęstość, jędrność i elastyczność.

Zabieg trwa około godziny i już po pierwszym z nich widoczne są efekty. Polecamy ich powtarzanie w serii do 6 zabiegów. Głównie na skórę dekoltu, ramion, szyi i twarzy.

Karboksyterapia

To terapia dwutlenkiem węgla. Wstrzykiwany jest bezpośrednio w tkanki podskórne. Bardzo szybko je przenika i wchłania się w obszar poddany zabiegowi. Dwutlenek węgla powoduje w ten sposób silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych. Dzięki temu zwiększony zostaje przepływ krwi, tlenu i wszelkich składników odżywczych. A to poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. CO2 stymuluje również produkcję kolagenu, który odpowiada za regenerację i młodzieńczy wygląd skóry.

Pełna kuracja powinna trwać do 12 zabiegów, w tempie 2 zabiegów w tygodniu.

Karboksyterapia wymaga zaledwie kilkunastu minut. Są to zabiegi szczególnie polecane na okolice oczu, na zmarszczki i cienie. A także dla odmłodzenia i odżywienia skóry twarzy.

Laser frakcyjny Emerge Palomar

Laserem frakcyjnym również redukujemy i usuwamy zmarszczki. W efekcie możliwa jest poprawa jędrności skóry, usunięcie zmian pigmentacyjnych i wyrównanie tekstury skóry.

Wykorzystując energię mikrowiązki światła, możliwe jest uszkodzenie wybranych obszarów tkanki. W trakcie naturalnego procesu gojenia proces ten zaczyna zastępować uszkodzone komórki nową tkanką. Całkowicie zdrową i znacznie młodszą. W efekcie także sama skóra nabiera widocznej młodości.

Zabieg trwa około godziny, a powtarzany w serii do 6 zabiegów gwarantuje satysfakcjonujące efekty. Polecany jest w szczególności na skórę twarzy, dłoni, szyi i dekoltu. Umożliwia usuwanie zmarszczek, blizn, rozstępów i nieestetycznych zmian na skórze.

Mezoterapia igłowa

W terapii igłowej wykorzystujemy aktywny preparat, który aplikowany jest bezpośrednio w tkankę skóry właściwej. Iniekcja umożliwia poprawę mikrokrążenia i zwiększenie metabolizmu komórkowego. To terapia, która bardzo dobrze działa na przebudowę skóry, jej odżywienie i rewitalizację.

Dzięki tej technice możliwe jest zatrzymanie procesu starzenia, wzmocnienie skóry i naczyń krwionośnych, a także poprawa samego wyglądu skóry.

Mezoterapię polecamy, oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, w seriach po jednym zabiegu co 2 – 3 tygodnie. Przez okres 2 miesięcy.

Plazma azotowa Intraject

Wykorzystanie fali plazmowej pozwala zregenerować skórę. Zjonizowany gaz dostarcza energię bezpośrednio do określonych tkanek. A równomiernie absorbowany przez skórę tworzy warunki dla naturalnej produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra ma możliwość zregenerować się i odzyskać młodzieńczą witalność. Terapia plazmowa wpływa również na usuwanie zmarszczek.

Techniki wykorzystujące plazmę gwarantują bardzo duże bezpieczeństwo i szybką rekonwalescencję skóry. A polecane są na powierzchnię powiek, skóry twarzy, usuwanie zmarszczek, lifting szyi i dekoltu. Możliwe jest również usunięcie rozstępów, blizn i brodawek.

Resurfacing nieablacyjny – laser ND Yag + fotoodmładzanie

Spotęgowana siła dwóch terapii pozwala w najprostszy sposób uzyskać najlepsze efekty odmładzania. Zarówno resurfacing nieablacyjny, jak i fotoodmładzanie to sposoby na wykorzystanie zaawansowanej terapii, która umożliwia usuwanie zmarszczek i realne odmłodzenie skóry.

Te nieinwazyjne metody pozwalają pozbyć się zmian skórnych za pomocą lasera. Skóra bardzo szybko wraca do pełni zdrowia, ale w efekcie zabiegów jest znacznie młodsza, bardziej elastyczna i mniej zniszczona przez czas.

Są to zabiegi, które polecamy szczególnie na skórę twarzy, szyi, a także dekoltu.

Efekty zabiegu usuwania zmarszczek – przeciwskazania

W zależności od wybranej metody efekty mogą się między sobą różnić. Czasami jest to głębokie odżywienie, a innym razem również usunięcie zniszczonej tkanki i stymulacja do jej regeneracji. Jednak zabiegi pozwalają na:

 • Usuwanie zmarszczek, blizn i przebarwień,
 • Lifting skóry,
 • Pozbycie się rozstępów i cellulitu,
 • Wyrównanie tekstury skóry i poprawę jej jędrności.

Jednym słowem możliwe jest odmłodzenie skóry i poprawa jej ogólnej kondycji.

Należy również pamiętać o przeciwskazaniach:

 • Nowotwory,
 • Zmiany barwnikowe,
 • Poparzenia,
 • Ciąża,
 • Nadwrażliwość i uczulenia,
 • Łuszczyca,
 • Cukrzyca, problemy z ciśnieniem, a także inne ważne dolegliwości,
 • Stany zapalne i inne indywidualne przypadłości, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

Oczywiście w Sephia Spa gwarantujemy Twoje pełne bezpieczeństwo, dlatego przeprowadzamy dokładne badania oraz wywiad przed samym zabiegiem. Dzięki temu wiemy, co możemy wykonać i w jaki sposób.

Usuwanie zmarszczek i zabiegi odmładzające, które wykonujemy w naszym instytucie, to kwestia już kilkuset złotych za jeden zabieg. Dopiero cena za zestaw zabiegów i terapii, może przekroczyć tysiąc złotych.

Szczegóły znajdziesz – tutaj.

0